tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 58. Edizioa 2010  > Industria > Zinemaldiko Agenda Profesionala
Zinemaldiko Agenda Profesionala
 

OSTEGUNA 16

Kursaal, The Industry Club 8. eta 9. aretoak
IKUS-ENTZUNEZKOEN II FORO DIGITALA (izen-ematea on line)

  • 10.00 - 3Da, geratzeko iritsi al da?
    Hizlariak: Marcos García Esteban (Samsung Electronics Iberia), Rodrigo Atiénzar (Technicolor), Luis Sanz (Academia de las Ciencias y las Artes de Televisión)

    Moderatzailea: Juan González Andrés (kazetaria)

  • 12:00 – Digitala eta ikus-entzunezko interaktiboak
    Hizlariak: Ricardo Villa (RTVE), Iñigo Kortabitarte (Grupo DV Multimedia), Iñako Gurrutxaga (EITB)

    Moderatzailea: Josemi Beltran (Larrotxene Kultur Etxeko Zuzendaria)

  • 16:00 – Animazioa: formatu digitala menderatu duen lehen sistema
    Hizlariak: Ignacio Puebla Linares (Vercine), Manuel Gómez (Dygra Films), Jaime Gallart (The Walt Disney Company)

    Moderatzailea: Isabel Herguera (ANIMAC Muestra de Cine de Animación de Catalunya-ko Zuzendaria).

OSTIRALA 17

Kursaal, The Industry Club 8. eta 9. aretoak
IKUS-ENTZUNEZKOEN II FORO DIGITALA (izen-ematea on line)

  • 10.00 - Zinema dokumentala aro digitalean, errealitatea interpretatzeko modu berriak baldintzatzen dituen teknologia?
    Hizlariak: Isaki Lacuesta (Zuzendaria), Roberto Cueto (Donostia Zinemaldia), Antonio Weinrichter (Madrilgo Carlos III Unibertsitatea)

    Moderatzailea: Roberto Cueto (Donostia Zinemaldia)

  • 12:00 - Zinema digitala, finantzazio eredu berriak
    Hizlariak: Susana Serrano (Audiovisual SGR), Rafa Sánchez (Filmotech-EGEDA), Jaume Ripoll (Filmin)

    Moderatzailea: Vicente Mozo (Donostia Zinemaldia)

LARUNBATA 18

  • 11.00-12.00 Kursaal, The Industry Club 9. aretoa
    VEOSANSEren aurkezpena; EGEDA-FILMOTECHek diseinatutako ataria da, profesionalek Donostia Zinemaldiko lanak ikus ditzaten.

IGANDEA 19

  • 19.30-21.00 Kursaal, Prentsa Kluba
    Andaluziako ekoizpenarekin Happy Hour topaketa

ASTELEHENA 20

  • ZINEMA MUNGIMENDUAN 6
    • Kutxaren Andia kaleko ekitaldien aretoa (industriako akreditatuak)
      • 09.30 - Gosaria
      • 10.00 - CHAPLIN OF THE MOUNTAINS, Jano Rosebiani (Irak – 93 min.)
      • 12.00 - THIS IS MY PICTURE WHEN I WAS DEAD, Mahmud Al Massad (Jordania-Holanda – 70 min.)
      • 15.00 - HOUSE FOR SALE, Atia Al-Daradji eta Mohamed Al-Daradji (Irak-Erresuma Batua – 72 min.)
      • 17.00 - SUR LA PLANCHE, Leïla Kilani (Maroko-Frantzia – 45 min.)
    • NiNeu jatetxeko taberna
      • 21.30 – Koktela eta Zinema Mugimenduan saileko 6. edizioko sarien iragarpena (gonbidapenarekin)


  • EUROPEAN DISTRIBUTORS: UP NEXT!
    • Kursaal, The Industry Club 9. aretoa
      • 09.30-10.45 - Hamar banatzaileen eta Zinemaldiko, European Film Promotioneko zein Varietyko ordezkarien arteko mahai-ingurua. (itxia)
        Moderatzailea: John Hopewell (Variety)
      • 11.00-12.30 – Parte-hartzaileen eta hamar banaketa enpresen aurkezpena. Banaketaren hainbat lurraldetako egoerari buruzko txostena: merkatuaren indarguneak eta ahuldadeak, baita banaketa arloko berezitasun nazionalak ere. (akreditazioarekin)
      • 14.30-16.00 – Zinema jaialdiek banaketan daukaten rola. (akreditazioarekin)
    • 12:00-13:00 – Kursaal, The Industry Club 8. aretoa
      Madrilgo ikus-entzunezkoaren aurkezpena
    • 20.00-21.30 Kursaal, Prentsa Kluba
      Zinema Eraikitzen sailaren 18. edizioaren ongietorri kopa. (gonbidapenarekin)

ASTEARTEA 21

  • ZINEMA ERAIKITZEN 18
    • Kutxaren Andia kaleko ekitaldien aretoa (industriako akreditatuak)
      • 09.30 - Gosaria
      • 10.00 - ASALTO AL CINE, Iria Gómez Concheiro (Mexiko - 115 min.)
      • 12.30 - EL LENGUAJE DE LOS MACHETES, Kyzza Terrazas (Mexiko - 78 min.)
      • 16.00 - ENTRE LA NOCHE Y EL DÍA, Bernardo Arellano (Mexiko - 75 min.)
      • 18.00 - DISTANCIA, Sergio Ramírez (Guatemala - 75 min.)

  • 9:30-14:00 – María Cristina Hotela
    Donostia Hiria Ikus-entzunezko Enpresen I. Topaketa

  • 10.00-13.00 Kursaal, The Industry Club 8. aretoa
    European Distributors: Up next! Europa Distributionekin
    Sustapena eta gaurkotasunezko gaiak:
    • On Demand bideoa: Erronka edo beste estreinaldi modu batzuetarako laguntza?
    • On line marketina
    • Sare sozialak, besteak beste, Facebook, Twitter edo Youtube: estreinaldi nazionalen marketina egiteko abantailak eta desabantailak.

Europa Distributionen aurkezpena (CIDINET eta EDCL - European Digital Cinema Library), Isabelle Obadiaren eskutik (Europa Distribution).
Moderatzailea: Martin Dale (Variety)

  • 10.00-13.00 Kursaal, The Industry Club 9. aretoa
    UK Film Council and Institute of Cinematography and Audiovisual Arts-ek aurkezten dute:
    Beyond The Box Office. Aurkezpena eta zinemak kulturan duen eraginari eta gure bizitzan daukan garrantziari buruzko eztabaida

  • 10.00-12.00 Kursaal, NiNeu jatetxea
    EURIMAGES, MEDIA MUNDUS & IBERMEDIA: Nazioarteko koprodukzio eta lankidetzarako Europako programak. (irekia)

  • 16.00-18.00 Kursaal, The Industry Club 9. aretoa
    Mahai-ingurua: Pelikula espainiarretarako eta europarretarako diru laguntzak. Ezinduentzako egokitzapenaren aldeko apustua (ICAA-CESyA)

  • 18.30 - Príncipe zinema, 9. aretoa
    Film Commission-Donostiako Hiria sariaren banaketa (gonbidapenarekin)


ASTEAZKENA 22

  • ZINEMA ERAIKITZEN 18
    • Kutxaren Andia kaleko ekitaldien aretoa (industriako akreditatuak)
      • 09.30 - Gosaria
      • 10.00 - MITÓMANA, José Luis Sepúlveda eta Carolina Adriazola (Txile - 100 min.)
      • 12.15 - KAREN LLORA EN UN BUS, Gabriel Rojas Vera (Kolonbia - 97 min.)
      • 16.00 - TODOS TUS MUERTOS, Carlos Moreno (Kolonbia - 90 min.)

  • 10:00-14:30 – María Cristina Hotela
    Donostia Hiria Ikus-entzunezko Enpresen I. Topaketa

  • 10.30-14.00 eta 15.30-19.00 Kutxaren Andia kaleko aretoko beheko solairuan
    VI. Koprodukzio Foroa prestatzeko bilera (itxia)

  • 11.00-12.00 Kursaal, The Industry Club 9. aretoa
    EGEDAren zerbitzu berriak bazkideentzat - OMPI eta EGEDAren arteko elkarlana

  • 11:00 - Príncipe zinema, 2 aretoa
    Operación Jaqueren premierea


  • 20.00 María Cristina hotela, Elcano aretoa
    Koktela eta Zinema Eraikitzen saileko 18. edizioko sarien iragarpena (gonbidapenarekin)


OSTEGUNA 23

  • 09.30-19.30 Kursaal, The Industry Club 8. eta 9. aretoak
    Tareula Koprodukzio Foroa

  • 10.30-14.00 eta 15.30-19.00 Kutxaren Andia kaleko ekitaldien aretoko beheko solairua
    VI. Koprodukzio Foroa prestatzeko bilera (itxia)

  • 13:00-15:00 - María Cristina hotela
    Kataluniako zinemaren sustapen ekitaldia (gonbidapena)

  • 21.00 Victoria Eugenia antzokia
    TVEren festa.
    • Beste Begirada sariaren banaketa
    • Cuéntame cómo pasóren estreinaldia

  • 20.00-21.30 Kursaal, Prentsa Kluba
    Tareula Koprodukzio Foroaren Happy Hour-a

OSTIRALA 24


 
Aurreko Edizioak "The Industry Club"
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Newsflash

Babesle Ofizialak:
Laguntzaile Ofizialak:
Instituzio Kideak:
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea