tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 63. Edizioa 2015  > Industria > Agenda The Industry Club > Agenda profesionala
Agenda profesionala
 

63. Donostia Zinemaldian zehar industriako jarduera ugari gauzatuko dira. Horiek guztiak Agenda Profesionalean zehaztuta daude eta Zinemaldiaren webgunean unean-unean eguneratuko dira. Industriako akreditatuek egunero jasoko duten News Flashean ere agertuko dira eguneratzeak.

Donostia nazioarteko industriaren topagunea izango da Zinemaldi osoan zehar, eta bereziki hilaren 21, 22 eta 23an, Europa-Latinoamerika Koprodukzio Foroa eta Zinema Eraikitzen ekimenak ospatuko diren egunetan.

Profesionalen arteko bilerak eta topaketak, aurkezpenak, prentsaurrekoak, mahai-inguruak eta ekitaldiak programatuko dira. Horiek guztiek profesionalen arteko harremanak egitea, kooperazioa bultzatzea eta pelikulen nazio mailako zirkulazioa ahalbidetuko dute.

Agenda profesionala - Ostirala, irailak 18
  • 09:00-13:30 – Pi@ Eraikina
    FORO DIGITALA 2015. Ikus-entzunezko produktuak banatzeko eta kontsumitzeko aukera berriak – Donostiako Sustapenak bultzatua (Donostiako Garapen Ekonomikoa)
    (Irekia, aldez aurretik izena emanda)
Agenda profesionala - Larunbata, irailak 19
Agenda profesionala - Igandea, irailak 20

EUROPEAN FILM FORUM - AUDIENCES IN MOTION Europa Creativa-MEDIAren lankidetzarekin (Akreditatuak)
San Telmo Museoa, Ekitaldi Aretoa

  • 09:30-10:00 – Gosaria
  • 10:00-10:40 – Ongi etorria eta aurkezpena
  • 10:40-11:20 – 1. panela: Audientzia sortzaile
  • 11:30-12:10 – 2. panela: Audientzia ekoizle
  • 12:20-13:00 – 3. panela: Audientzia banatzaile-programatzaile

  • 13:00-14:00 – Kursaal, The Industry Club, 9. aretoa
    CESyAren mahai-ingurua: Oztoporik gabeko zinema: irisgarritasuna eta ikusle berriak (Akreditatuak)
  • 14.00-16.00 –Ni Neu jatetxea
    Zinema frantsesa Donostian koktelaUnifrance Films (Gonbidapenarekin)
  • 15:30-18:00 – Kursaal, The Industry Club, 9. aretoa
    Europa-Latinoamerika IV. Koprodukzio Fororako hautatutako proiektuen pitching-saioak prestatzeko tailerra (Itxia)
  • 16:00-16:30 – Kursaal, The Industry Club, 8. aretoa
    Donostian filmatzeko aukerak - Donostia Film Commission (Itxia)
  • 19:30-21:00 – Kursaal, Prentsa Kluba
    Zinema Eraikitzen 28ko ongietorri-kopa (Gonbidapenarekin)
Agenda profesionala - Astelehena, irailak 21

EUROPA-LATINOAMERIKA IV. KOPRODUKZIO FOROA (Industriako akreditatuak)
San Telmo Museoa

  • 09:00-10:00 – Gosaria (Klaustroa)
  • 10:00-14:00 Networkinga eta bilera informalak (Klaustroa)
  • 11:00-11.30 – ACM Distribution fondo/programa berriaren aurkezpena - Centre National du Cinéma et de l’Image Animée - CNC (Ekitaldi Aretoa)
    Parte-hartzailea:
    Emmanuelle Déprats, CNC – Centre National du Cinema et de l’Image Animée (Frantzia).

  • 12:00-13:30 – Mahai-ingurua: Filmak online existitzeko oinarrizko euskarriak: aurkigaitasunari, legezko aukera erakargarri bati eta beherabideko pirateriari buruzko ikuspegi berriak, Europa Distributionek bultzatua (Ekitaldi Aretoa)
    Moderatzailea:
    Michael Gubbins, Sampo Media (Erresuma Batua).
    Parte-hartzaileak: Kobi Shely, Distrify Media (Israel); Estela Artacho, FEDICINE –Federación de Distribuidores Cinematográficos (Espainia); Chris Anderson, Muso (Erresuma Batua); Joachim Keil, Daredo (Alemania); eta Lucía Recalde, Creative Europe Media (Belgika).

  • 14:00-15:30 – Bazkaria (Klaustroa)
  • 15:30-19:30 – Hautatutako proiektuen pitching saioa (Ekitaldi Aretoa)
  • 19:30-21:00 – Happy Hour Focus on Canada (Klaustroa)

ZINEMA ERAIKITZEN 28 (Industriako akreditatuak)
Príncipe zinema-aretoak

  • 09:30 Era o Hotel Cambridge, Eliane Cafférena (Brasil / Frantzia - 97’)
  • 12:00 Princesita , Marialy Rivasena (Txile / Argentina / Espainia - 71’)

Agenda profesionala - Asteartea, irailak 22

EUROPA-LATINOAMERIKA IV. KOPRODUKZIO FOROA (Industriako akreditatuak)
San Telmo Museoa

  • 09:00-10:00 – Gosaria (Klaustroa)
  • 10:00-14:00 Networkinga eta bilera informalak (Klaustroa) eta one to one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Eliza)
  • 10:00-11:30 – Mahai-ingurua Europako zinemaren banaketa Europako mugez harago, PROAk (Ikus-entzunezko Ekoizle Federatuak) eta Catalan Filmsek bultzatua (Ekitaldi Aretoa)
    Moderatzailea:
    David Matamoros, Zentropa Spain (Espainia).
    Parte-hartzaileak: Ana Luiza Beraba, Esfera Filmes (Brasil); Alfonso López García de Alba, Alfhaville Cinema (Mexiko); Daniel Goroshko, A-One Films (Errusia); Antoine Zeind, A-Z Films Inc. (Kanada); eta Jackie Sayno, Encore Inflight (Hong Kong, Txina).

  • 12:00-13:30 – Mahai-ingurua Erronka berriak Iberoamerikako zinemaren zirkulazioan, Ibermedia Programak bultzatua (Ekitaldi Aretoa)
    Moderatzailea:
    Gerardo Michelin, LatAm Cinema (Uruguai).
    Parte-hartzaileak: Manoel Rangel, ANCINE – Agencia Nacional do Cinema (Brasil) eta CACI – Conferencia de Autoridades Cinematográficas de Iberoamérica; Jorge Sánchez, IMCINE – Instituto Mexicano de Cinematografía (Mexiko); Bernardo Bergeret, Ventana Sur (Argentina); Paul Hudson, Outsider Pictures (AEB); eta Vicente Canales, Film Factory Entertainment (Espainia).

  • 13:00-14:00 – When East Meets Westek eskainitako koktela (Klaustroa)
  • 14:00-15:30 Cinema do Brasilek eskainitako bazkaria (Klaustroa)
  • 15:30-20:00 Networkinga eta bilera informalak (Klaustroa) eta one to one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Eliza)
  • 18:30-19:30 – Happy Hour Cinemachile (Klaustroa)

ZINEMA ERAIKITZEN 28 (Industriako akreditatuak)
Príncipe zinema-aretoak

  • 09:30 Sobrevivientes, Rober Calzadillarena (Venezuela / Kolonbia - 101’)
  • 12:00 Rara, Pepa San Martínena (Txile / Argentina - 96’)

Agenda profesionala - Asteazkena, irailak 23

EUROPA-LATINOAMERIKA IV. KOPRODUKZIO FOROA (Industriako akreditatuak)
San Telmo Museoa

  • 09:00-10:00 – Gosaria (Klaustroa)
  • 10:00-14:00 Networkinga eta bilera informalak (Klaustroa) eta one to one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Eliza)
  • 10:00-11:30 – Mahai-ingurua Europa eta Latinoamerika arteko koprodukzioak. Hiru kasu praktiko, AECIDek (Garapenerako Nazioarteko Lankidetzarako Espainiako Agentzia) bultzatua (Ekitaldi Aretoa)
    Moderatzailea:
    Rodrigo Guerrero, Ítaca Films (Colombia).
    Parte-hartzaileak:
    EVA NO DUERME Jacques Bidou, Marianne Dumoulin, JBA Production (Frantzia); eta Mariela Besuievsky, Tornasol (Espainia).
    PAULINA Santiago Mitre, La Unión de los Ríos (Argentina); Axel Kuschevatzky Telefónica Studios-Telefe (Espainia-Argentina); eta Didar Domehri, Full House (Frantzia).
    EL APÓSTATA Fernando Franco eta Guadalupe Balaguer, Ferdydurke (Espainia); eta Nicolás Brevière, Local Films (Frantzia).

  • 12:00-13:00 – Red en Cortosen aurkezpena,Ikusentzunezko sorkuntza iberoamerikar berriaren hedapenerako 2.0 sarea, AECIDek (Garapenerako Nazioarteko Lankidetzarako Espainiako Agentzia) bultzatua (Ekitaldi Aretoa)
    Parte-hartzaileak:
    Jorge Peralta, AECID - Agencia Española de Cooperación Internacional para el Desarrollo (Espainia); eta Alessandro Ghetti, Piovra (Espainia).
  • 14:00-15:30 – Bazkaria (Klaustroa)
  • 15:30-16:30Networkinga eta bilera informalak (Klaustroa) eta one to one hitzorduak hautatutako proiektuekin (Eliza)
  • 21:00 – Industria Kopa - Sarien iragarpena (Eliza eta Klaustroa)
    • Europa-Latinoamerika IV. Koprodukzio Foroko Proiektu Onenari EGEDA Saria
    • Zinema Eraikitzen Industriaren 28 Saria
    • Zinema Eraikitzen Ibermedia TV Saria

ZINEMA ERAIKITZEN 28 (Industriako akreditatuak)
Príncipe zinema-aretoak

  • 09:30 La emboscada, Daniel Hendlerrena (Uruguai / Argentina - 82’)
  • 11:30 Aquí no ha pasado nada, Alejandro Fernández Almendrasena (Txile - 105’)

  • 10:00-14:00 eta 16:00-18:00 – Kursaal, The Industry Club, 8. aretoa
    CACI (Iberoamerikako Zinematografiako Agintarien Konferentzia) - Ibermedia bilera (Itxia)

  • 10:00-14:00 eta 15:30-19:00 – Pi@ Eraikina
    IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) – XI. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Fororako pitching-saioak prestatzeko tailerra (Itxia)
  • 17:00-19:00 – Bokado, San Telmo Museoa
    Miami International Film Festival kopa (Gonbidapenarekin)

  • 18:00-19:00 – Kursaal, The Industry Club, 9. aretoa
    Euskadiko Filmategiaren liburuaren aurkezpena - Euskal zinema: zinemagileen hiru belaunaldi (Industriako eta Prentsako akreditatuak)

  • 18:15 – Victoria Eugenia antzokia
    Gaumont gala (Gonbidapenarekin)

  • 20:30 – Victoria Eugenia antzokia
    ETB-ren gala (Gonbidapenarekin)
Agenda profesionala - Osteguna, irailak 24
  • 09:30-14:30 – Kursaal, The Industry Club, 8. eta 9. aretoak
    IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) – XI. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroa (Industriako akreditatuak)

  • 16:00-18:00 – Kursaal, The Industry Club, 8. eta 9. aretoak
    Hitzaldia La Lista Falciani dokumental proiektuaren azterketa, bere garapenetik nazioarteko banaketaraino - IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Industriako akreditatuak)

  • 16:00-20:00 – Kursaal, The Industry Club, Industry Club gunea
    IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) – XI. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroko banan-banako bilerak (Itxia)

  • 18:00-20:00 – Kursaal, Prentsa Kluba
    ARRI - Zinemako filmaketetarako ekipamendu berrien aurkezpena (Akreditatuak)

  • 20:00-21:00 – Kursaal, Prentsa Kluba
    ARRIek eskainitako koktela (Industriako Akreditatuak)
  • 20:30 – Victoria Eugenia antzokia
    RTVEren gala (Gonbidapenarekin)

Agenda profesionala - Ostirala, irailak 25
  • 11:30 – Kursaal, Prentsa Kluba
    RTVEren prentsaurrekoa (Akreditatuak)
 
Aurreko Edizioak "The Industry Club"
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Newsflash

Babesle Ofizialak:
Laguntzaile Ofizialak:
Instituzio Kideak:
© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea