tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 67. Edizioa 2019  > Industria > Agenda The Industry Club > Agenda profesionala
Agenda profesionala
 

67. Donostia Zinemaldian zehar industriako jarduera ugari gauzatuko dira. Horiek guztiak Agenda Profesionalean zehaztuta daude eta Zinemaldiaren webgunean unean-unean eguneratuko dira. Industriako akreditatuek egunero jasoko duten News Flashean ere agertuko dira eguneratzeak.
 

Donostia nazioarteko industriaren topagunea izango da Zinemaldi osoan zehar, eta bereziki hilaren 22, 23, 24 eta 25ean, Europa-Latinoamerika VIII. Koprodukzio Foroa, Zinema Eraikitzen 36, Glocal in Progress eta Zinemaldia & Technology ospatuko diren egunetan.
 

Jardunaldiak, bilerak, topaketa profesioalak, aurkezpenak eta mahai-inguruak programatuko dira. Horiek guztiek harremanak, lankidetza eta pelikulen nazioarteko zirkulazioa ahalbidetuko dute.

Agenda profesionala - Larunbata 21


 
Kursaal - 9 aretoa
10:00 - 11:30
Mahai-ingurua

MEDIAren aukerak Europako telebista-edukientzat – Europa Creativa DESK Media Euskadik, MEDIA Spainek, MEDIA Catalunyak eta MEDIA Andalucíak antolatua (Industria akreditazioarekin)

 

 
Keler espazioa
12:00 - 20:00
Erakusketa

Navarra Film Commission: 10 urte (Sarrera librea)
 

13:00 - Erakusketaren aurkezpena + Nafarroako industriaren koktela
(Gonbidapenarekin edo akreditazioarekin aforoa bete arte)

 

 
Kursaal - Prentsa kluba
17:30 - 19:30
Elkarrizketa

Espainiako telesailen eragin globala – Europa Creativa DESK Media Euskadiren lankidetzarekin (Industriako eta prentsako akreditatuentzat)

Moderatzailea - Elena Neira | Kataluniako Unibertsitate Irekiko (UOC) Komunikazio Ikasketetako irakaslea eta La otra pantalla liburuaren idazlea.
Hizlariak

  • Miguel Salvat | Programazio Originalaren arduraduna  - HBO España
  • Diego Ávalos | Eduki Originalaren zuzendaria Espainian - Netflix
  • Darío Madrona | Ekoizle exekutiboa - Zeta Audiovisual
  • Susana Herreras | Telesail Originalen Garapenaren arduraduna - Movistar+
  • Ricardo Carbonero | Edukiak Eskuratzeko arduraduna - Amazon Prime Video Spain
 

Agenda profesionala - Igandea 22


 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
11:00 - 13:00
Pitching-saioak prestatzeko tailerra

Europa-Latinoamerika VIII. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuak (Itxia)

 

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
15:30 - 19:30
Pitching-saioa

Europa-Latinoamerika VIII. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuak (Industria akreditazioarekin)

 

 
Tabakalera-Z aretoa
09:00 - 15:00
Topaketa

Espainako zinema eta ikus-entzunezko jaialdien lehenengo topaketa – ICAAk (Zinemagintza eta Ikus-entzunezko Arteen Institutua) antolatua (Itxia)

 

 
Tabakalera - Patioa
10:00 - 14:00
Zinemaldia & Technology 2019

Tecnalia, Tabakalera eta Petronorrekin antolatua, Creative Europe MEDIA eta Vicomtechen lankidetzarekin (Sarrera librea)
 

Zinemaldia Startup Challenge

Eusko Jaurlaritzako Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Sailak sustatua

 

 
Keler espazioa
12:00 - 19:00
Erakusketa

Navarra Film Commission: 10 urte (Sarrera librea)

 

 
Kursaal - Prentsa kluba
12:30
Aurkezpena eta koktela
 

 
Kursaal - Prentsa kluba
20:00 - 22:00
Aurkezpena eta koktela

Kanariar uharteek zinema sortzen dute (Aldez aurretik izena emanda)

 

Agenda profesionala - Astelehena 23


 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
10:00 - 11:30
Mahai-ingurua

Egile eskubideen “Grial Santua” : Europar filmen erabilgarritasuna eta ikusgaitasuna VoD plataformetan – Europa Distributionek bultzatua (Akreditazioarekin)

Moderatzailea - Michael Gubbins | SampoMedia (Erresuma Batua)
Hitzaldia

  • Anna Herold | European Comission (Belgika)
  • Martin Kanzler | European Audiovisual Observatory (Frantzia)
  • Julie-Jeanne Régnault | EFADs (Frantzia)
  • Vit Schmarc | Artcam (Txekiar Errepublika)
  • Silvia Cibien | EuroVod (Italia)
 
 
San Telmo Museoa
10:00 - 14:00

Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VIII. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuekin (Eliza) (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
12:00 - 13:00
Aurkezpena

Focus on Poland: finantzazio planak, talentuak eta koprodukzio aukerak – Polish Film Institutek bultzatua (Akreditazioarekin)

Moderatzailea - Chris Evans | Screen & KFTV
Aurkezpena - Polish Film Industry & Funding Schemes - Anna Ewa Dziedzic | Polish Film Institute
Ikergaia - Under the Tree by Hafsteinn Gunnar Sigurðsson

  • Klaudia Smieja-Roztworowska | Madants (Polonia)
  • Marcin Łuczaj | New Europe Film Sales (Polonia)
 
 
San Telmo Museoa
15:30 - 19:30

Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VIII. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuekin (Eliza) (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
17:00 - 19:15
European Film Forum

Europako zinea sustatzeko finantzazio eta lankidetza eredu berriak Creativa Europe MEDIArekin antolatua (Akreditazioarekin)

Jardunaldiaren moderatzailea: Rafael Lambea | CREA SGR (Espainia)
Ongietorria Maialen Beloki | Donostia Zinemaldia (Espainia)
Ongietorria Emmanuel Joly | Creative Europe MEDIA (Belgika)
Laoura Ntziourou-ren aurkezpena | Europako Inbertsio Funtsa – EIF (Luxenburgo)

1. HitzaldiaKofinantzaketa-formulak eskubideen ustiaketa hobetzeko
Hizlariak
Álvaro Longoria | European Producers Club (Espainia)
Laoura Ntziourou | European Investment Fund – EIF (Luxembourg)
Denis Février | Polkatulk / Scenso.tv (Frantzia)
Aztertutako kasua: Xavier Font | Miramemira (Espainia). O que arde / Fire will come, Oliver Laxe.


2. HitzaldiaFilmen kofinantzaketa eta baterako banaketa koprodukzio-funtsen rola
Hizlariak
Roberto Olla | Eurimages (Frantzia)
Mathieu Fournet | CNC - Aide aux Cinemas du Monde (Frantzia)
Paula Gastaud | Sofa Digital (Brasil)
Aztertutako kasua: Thimothée Prudhomme | Playtime (Frantzia). Grâce à Dieu / By the Grace of God, François Ozon

 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
19:00 - 20:30
Happy Hour

Focus on Poland (Industria akreditazioarekin)

 

 
Principe, 7
09:30
Nudo Mixteco

Ángeles Cruz (Mexiko – 92’)

 
 
Principe, 9
12:00
Os Caminhos do Meu Pai (The Paths of My Father)

Mauricio Osaki (Brasil / Polonia – 120’)

 

 
Principe, 9
15:30
Les dues nits d'ahir / Yesterday's Two Nights (Las dos noches de ayer)

Pau Cruanyes Garrell, Gerard Vidal Barrena (Espainia – 92’)

 

 
Kursaal - Prentsa kluba
13:30 - 16:00
Mahai-ingurua eta koktela

Txina / Espainia:  Zetaren Bide Berriaren ekimenak. Koprodukziorako aro berri bat.
中国/西班牙: 一带一路。国际电影合作论坛 (Akreditazioarekin)

 

 
Kursaal - 9 aretoa
14:15 - 15:45
Tailerra
 

 
Nineu Jatetxea
20:30 - 22:30
Topaketa eta harrera

Andalucía Film Commission, 20 urteko esperientzia (Gonbidapenarekin)

 

Agenda profesionala - Asteartea 24


 
San Telmo Museoa
10:00 - 14:00

Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VIII. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuekin (Eliza) (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
10:00 - 11:30
Mahai-ingurua

Europan koproduzitu – PROAk (Ikus-entzunezko Ekoizle Federatuak) bultzatua (Akreditazioarekin)

Moderatzailea - David Matamoros | Zentropa Spain (Espainia)
Hizlariak 

  • Silvia Anoro | ICAA  - Instituto de Cine y Artes Audiovisuales (Espainia)
  • Aoife O'Sullivan | Subotica Entertainment (Irlanda)
  • Adrià Monés | Fasten Films (Espainia)
  • Alexander Bohr | ZDF/ARTE (Alemania)
  • Marcin Łuczaj | New Europe Film Sales (Polonia) 
 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
12:00 - 13:30
Mahai-ingurua

Talentu berriak – Varietyk bultzatua (Akreditazioarekin

Moderatzailea - Emilio Mayorga | Variety
Hizlariak

  • David Zonana | Ekoizle eta zuzendaria: Mano de obra (Mexiko)
  • Belén Funes | Zuzendaria: La hija del ladrón (Espainia)
  • Augusto Matté | Aholkulari independentea (Txile)
  • Maialen Beloki | SSIFF - Donostia Zinemaldia (Espainia)
 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
12:30 - 14:00
Koproduzio topaketa

Glocal Meets Scotland – Zineuskadik sustatua (Itxia)

 
 
San Telmo Museoa
15:30 - 19:30

Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VIII. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuekin (Eliza) (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
19:00 - 20:30
Happy Hour

CinemaChile (Industria akreditazioarekin)

 

 
Principe, 9
09:30
Las vacaciones de Hilda (Hilda's Short Summer)

Agustín Banchero (Uruguai / Brasil – 86’)

 
 
Principe, 7
12:00
El árbol rojo (The Red Tree)

Joan Gómez Endara (Kolonbia / Panama / Frantzia – 92’)

 

 
Principe, 9
15:30
Emil

Andrei Gruzsniczki (Errumania – 115’)

 

 
Kursaal - 8 aretoa
09:00 - 13:30
Kontsulta Kontseilua

CAACI (Iberoamerikako Ikus-entzunezko eta Zinematografiako Agintarien Konferentzia) – Programa Ibermedia (Itxia)

 

 
Kursaal - 9 aretoa
09:30 - 11:45
Tailerra
 

 
Tabakalera-K aretoa
09:30 - 13:45
Topaketa

Iberoamerikako LGTBIQ+ zinema-jaialdiak – Sebastiane Sariak (Itxia)

 

 
Tabakalera - Kutxako 2. eta 3. aretoak
10:00 - 19:00
Pitching-saioak prestatzeko tailerra

XV. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroa – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Itxia)

 

 
Kursaal - 9 aretoa
14:30 - 17:00
Bilera

EFADs (Zinema Agentzien Zuzendarien Europako Elkarteak) eta CAACI (Iberoamerikako Ikus-entzunezko eta Zinematografiako Agintarien Konferentzia) (Itxia)

 

 
Kursaal - 8 aretoa
16:00 - 18:00
Topaketa

Estatuko ikus-entzunezko ekoiztetxeak (Itxia)

 

 
Keler espazioa
18:30
Aurkezpena

Valentziako Erkidegoa: grabaketa-lekua (Akreditazioarekin)

 

 
Victoria Café
19:00 - 21:00
Koktela

Catalan Films & TV / Catalunya Film Commission (Gonbidapenarekin)

 

 
Nineu Jatetxea
19:30 - 21:00
Koktela

Euskal zinema ospatzen – Zineuskadik eskainia (Gonbidapenarekin)

 

 
Aquarium
22:00 - 00:00
Koktela

Zinema bidea – Films from Galiciak eskainia (Gonbidapenarekin)

 

Agenda profesionala - Asteazkena 25


 
San Telmo Museoa
10:00 - 14:00

Networking eta bilera informalak (Klaustroa) eta one-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika VIII. Koprodukzio Foroan eta Ikusmira Berriaken hautatutako proiektuekin (Eliza) (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
10:30 - 11:30
Aurkezpena

VoDaz hizketan Latinoamerikan (Akreditazioarekin)

Moderatzailea - Gerardo Michelín | LatAmcinema.com
Aurkezpena - Paula Gastaud | Sofa Digital (Brasil)
Solasean... - Paula Gastaud | Sofa Digital (Brasil)

 
 
San Telmo Museoa - Ekitaldi Aretoa
12:00 - 13:30
Mahai-ingurua

Iberoamerikako koprodukzioen erronkak – AECIDek (Garapenerako Nazioarteko Lankidetzarako Espainiako Agentzia) bultzatua (Akreditazioarekin)

Moderatzailea - Beatriz de Armas |  ICAAko Sustapen Zuzendariordetzako zuzendari ohia (Espainia)
Sarrera - Pierre Emile Vandoorne | Peruko Kultura Ministerioko Ikus-entzunezkoen, Fonografiaren eta Komunikabide Berrien zuzendaria eta CAACIko idazkari exekutiboa (Peru)
Hizlariak

  • Agustina Chiarino | Mutante Cine; EAVE Puentes (Uruguai)
  • Diego Dubcovsky | Varsovia Films (Argentina)
  • Enid Campos | Chullachaki Cine (Peru)
  • Santiago Ilundaín | Santiago Mediano Abogados (Espainia)
  • Enrique López Lavigne | Apaches Films (Espainia)
 
 
San Telmo Museoa - Klaustroa
12:30 - 14:00
Koktela

Italiako zinemarekin aperitiboaIstituto Italiano di Cultura Madridek eskainia (Industria akreditazioarekin)

 
 
San Telmo Museoa
14:30
Elizaren itxiera

Bilera informalak eta one-to-one hitzorduak klaustroan jarrai daitezke 16:30ak arte; San Telmo Museoaren itxiera ordura arte.

 

 
Principe, 9
09:30
Madalena

Madiano Marcheti (Brasil – 86’)

 
 
Principe, 7
12:00
Sin señas particulares (Non Distinguishing Features)

Fernanda Valadez (Mexiko – 105’)

 

 
Principe, 9
15:30
Galaktika e Andromedës / Andromeda Galaxy (Galaxia de Andrómeda)

More Raça (Kosovo / Frantzia / Ipar Mazedonia / Italia – 72’)

 

 
Kursaal - 9 aretoa
09:30 - 11:45
Tailerra
 

 
Tabakalera - Kutxako 2. eta 3. aretoak
10:00 - 19:00
Pitching-saioak prestatzeko tailerra

XV. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroa – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Itxia)

 

 
Tabakalera-K aretoa
15:30 - 19:30
Bilera
 

 
Kursaal - Prentsaurrekoen aretoa
20:00
Industria Sarien iragarpena

(Akreditazioarekin)

Europa-Latinoamerika VIII. Koprodukzio Foroa
Europa-Latinoamerika VIII. Koprodukzio Foroko Proiektu Onenari Saria
EFADS-CAACIren Europa-Latinoamerika Koprodukzio Saria
Koprodukzioaren Garapenaren Eurimages Saria
ArteKino International Prize

Zinema Eraikitzen 36
Zinema Eraikitzen Industria Saria

Glocal in Progress
Glocal in Progress Industria Saria
Glocal in Progress Saria

Ikusmira Berriak
REC Grabaketa Estudioa Postprodukzio Saria

 

 
San Telmo Museoa - Klaustroa
20:30 - 21:15
Aurkezpena

Platino Sarien VII. edizioa (Akreditazioarekin edo gonbidapenarekin)

 

 
San Telmo Museoa
21:30
Industria Kopa

ARRIk eta Platino Sariek babestua (Industria akreditazioarekin)

 

Agenda profesionala - Osteguna 26


 
Tabakalera-K aretoa
09:00 - 17:30
Bilera

CAACI (Iberoamerikako Ikus-entzunezko eta Zinematografiako Agintarien Konferentzia) (Itxia)

 

 
Kursaal - 8-9 aretoak
09:30 - 14:00

XV. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroa – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Industria akreditazioarekin)

 

 
Keler espazioa
12:00 - 14:00
Managing Migration

Nigerian Film Corporationen koprodukzioari buruzko egitasmo bat (Sarrera librea)

 

 
Kursaal - 8-9 aretoak
16:00 - 18:00

Viva European Docs! Deepening ties with Latin America – Europa Creativa Desk MEDIA Euskadi, Herbehereetako Creative Europe MEDIA bulegoaren lankidetzarekin (Industria akreditazioarekin)

 

 
Kursaal - The Industry Club
16:00 - 19:30

XV. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroko one-to-one bilerak Commissioning Editorsekin – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Itxia)

 

 
Tabakalera, Z aretoa
16:00 - 19:00
ARRI Academy-ren klase magistrala & koktela

Formatu handiko irudiei esker esperientzia inguratzailea bizi ezazu ARRI formatu handiko kamera sistemaren eskutik. Saia itzazu ALEXA LF, ALEXA Mini LF berria eta ARRI Signature Prime lenteak eta izan zaitez formatu honek eskaintzen dituen sormen aukeren lekuko. Isaac Vila argazkilaritza-zuzendaria eta ARRI-n adituak. (Akreditazioarekin edo gonbidapenarekin)

 

 
Keler espazioa
19:45 - 21:00

XV. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroko amaiera – IBAIA (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) (Gonbidapenarekin)

 

Agenda profesionala - Ostirala 27


 
María Cristina Hotela
09:00 - 19:00

Dolby Vision Content Creation World Tour 2019 (Sarrera librea)

 
 

Industria Saila ondorengoen babesarekin:
Media Partner:

Industria Saila ondorengoen babesarekin:
Media Partner:
Aurreko Edizioak "The Industry Club"
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Newsflash

© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea