tve movistar+
Babesle
Ofizialak
65. Donostia Zinemaldia
22/30 Iraila 2017 - #65ssiff

itxi
Bete formularioa zure datuekin, erregistratutako erabiltzaileentzako edukiak ikusteko
Sakatu hemen
Ez duzu pasahitza gogoratzen? Sakatu hemen

itxi


Oraindik ez duzu posta elektronikoa balioztatu. Posta elktroniko bat bidali dizugu, ondoko esteka sakatu behar duzu kontua balioztatzeko

Hemen zaude: Lehen orrialdea > 68. Edizioa 2020  > Industria > Agenda profesionala
Agenda profesionala
 

Zinemaldiaren 68. edizioa berezia da covid-19ak eragindako egoeragatik; izan ere, egoera horrek murrizketak ezarri eta nazioarteko joan-etorriak zailtzen ditu. Horregatik, eta hautatutako proiektu eta filmetako taldeei parte-hartze segurua eskaintzeko asmoz, industria-jarduerek, salbuespen gisa aurten, formatu presentziala eta birtuala konbinatuko dituzte.

Zinemaldiak industria akreditatuen eskura jartzen du jarduera horiei buruzko informazio guztia Zinemaldiaren webguneko Industria Online atalean.

Agenda profesionala - Larunbata 19


 
Online
10:00 - 20:00
Europa-Latinoamerika IX. Koprodukzio Foro

One-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika IX. Koprodukzio Foroan hautatutako proiektuekin (Industria akreditazioarekin)

 

Agenda profesionala - Igandea 20


  Beste jarduera batzuk
 
Tabakalera-K aretoa
12:00 - 13:00
Ikus-entzunezko klusterren estatuko sarearen bilera

Partaideak: Nafarroako, Euskadiko, Kataluniako, Galiziako eta Kanarietako ikus-entzunezko klusterren arduradunak eta Kultura Ministerioaren ordezkaritza: Adriana Moscoso, Kultura Industrien (ICC) zuzendari nagusia; Beatriz Navas, Zinematografiaren eta Ikus-entzunezkoen Artearen Institutukoko (ICAAko) zuzendaria; Elisa Rodríguez, Sustapen eta Harreman Instituzionalen zuzendariorde nagusia; eta Carmen Paez, Ministerioko Kultura Industrien Sustapeneko zuzendariorde nagusia. - (Itxia)

 
 
Kursaal - Prentsa kluba
12:15 - 12:45
Aurkezpena ALIA

Aurkezpena ALIA (Alianza Industrial Audiovisual) - (Industria akreditazioarekin aforoa bete arte)

 

 
Online
10:00 - 20:00
Europa-Latinoamerika IX. Koprodukzio Foro

One-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika IX. Koprodukzio Foroan hautatutako proiektuekin (Industria akreditazioarekin)

 

 
Online
12:00 - 18:00
VI. Ikusmira Berriak

One-to-one hitzorduak Ikusmira Berriak egoitza-programan hautatutako proiektuekin (Industria akreditazioarekin)

 

Agenda profesionala - Astelehena 21


  Beste jarduera batzuk
 
Online
09:30 - 14:30
EFADen Bilera

EFADen (Zinema Agentzien Zuzendarien Europako Elkartea) osoko bilera - (Itxia)

 
 
Kursaal - Prentsa kluba
12:00 - 12:30
PRÓXIMA aurkezpena

PRÓXIMA aurkezpena (Jatorrizko bertsioko zinema independentearen eta egile-zinemaren banatzaileen elkartea) - (Industria akreditazioarekin aforoa bete arte)

 
 
Online
13:00 - 13:30
ELKARGIren papera pelikulen FINANTZAZIOAN

ELKARGI zergatik? Balio erantsiko zein proposamen eskaintzen dit?
Ikusentzunezko sektorekoa naizen aldetik, zeintzuk dira nire beharretara egokitutako bere soluzioak? Esperientzia eta konpromisoa
Hizlariak: Felipe Flamarique eta Ana Serna

 
 
Online
17:00 - 18:00
Audientzia eraikitzen Europaz harago

Egirada bat eman nahi genioke dokumentalen arloko banatzaileek, zinema-jaialdiek, erakusleak eta banaketa-plataformek Covid-19aren pandemiak eragindako krisiari nola egiten dioten aurre eta audientziak nola mantentzen eta handitzen dituzten jakiteko. - (Irekia)
Hizlariak: Mette Hofmann Meyer (Why Foundation); Inti Cordera (DocsMx); Miguel Ribeiro (Doclisboa); y Diana Tabakov (The Doc Alliance Films) Moderatzailea: Alex Navarro (Creative Europe Desk Katalunia)

Ekitaldia: https://business.facebook.com/EuropaCreativaEuskadi

 

 
Online
10:00 - 20:00
Europa-Latinoamerika IX. Koprodukzio Foro

One-to-one hitzorduak Europa-Latinoamerika IX. Koprodukzio Foroan hautatutako proiektuekin (Industria akreditazioarekin)

 

 
Online
12:00 - 18:00
VI. Ikusmira Berriak

One-to-one hitzorduak Ikusmira Berriak egoitza-programan hautatutako proiektuekin (Industria akreditazioarekin)

 

Agenda profesionala - Asteartea 22


  Beste jarduera batzuk
 
Online
12:00 - 13:15
30 MEDIA gomendio bulegoen ikuspegitik

Kataluniako, Andaluziako, Espainiako eta Euskadiko MEDIA bulegoek nazioarteko proiekzioa duten proiektuekin ikus-entzunezko sektorean lehen hastapenak egin dituzten profesionalei zuzendutako jardunaldia antolatu dute. - (Industria akreditazioarekin)
Hizlariak: Alex Navarro (MEDIA Katalunia), Victoria Fernández Andrino (MEDIA Andaluzia), Peter Andermatt (MEDIA Espainia), y Ainhoa González Sanchiz (MEDIA Euskadi).

 
 
Online
15:00 - 16:45
European Film Forum

Covid-19tik haraindi: Ikus-entzunezkoen Europako industria suspertzea 
Donostia Zinemaldiko European Film Forum jardunaldiaren hurrengo edizioa Covid-19ak eragindako testuinguruan Europako ikus-entzunezkoen industriak aurre egin beharreko erronkei buruz hausnartuko da. - Creative Europe MEDIArekin antolatua (Irekia)

 
 
Online
19:00 - 20:00
Eztabaidak: Aaron Sorkin

Aaron Sorkin (New York, AEB. 1961) gidoilari, ekoizle, antzerkigile eta aktore estatubatuarra da

 

 
Principe, 9
15:30 - 16:50
WIP Latam

Industria akreditazioarekin

Boreal
 
 
Principe, 9
18:30 - 20:15
WIP Latam

Industria akreditazioarekin

El empleado y el patrón
 

 
Principe, 9
09:00 - 09:58
WIP Europa

Industria akreditazioarekin

918 gau
 
 
Principe, 3
11:00 - 14:14
WIP Europa

Industria akreditazioarekin

Veli
 

Agenda profesionala - Asteazkena 23


  Beste jarduera batzuk
 
Online
15:30 - 16:30
Iberoamerikako LGTBIQ+ zinema-jaialdien topaketa

Iberoamerikako LGTBIQ+ zinema-jaialdien topaketa (Itxia)

 
 
Online
16:00 - 18:00
Ibermediaren batzorde betearazlearen bilera
 
 
Online
18:00 - 19:00
Eztabaidak: Francisco Ramos

Franciscok eta bi ekoizlek - Agustina Chiarino (Mutante Cine) y Olmo Figueredo (La claqueta PC) - plataformek ekoizpen independenterako (eta orokorrean, ikus-entzunezkoen industriarako) planteatzen dituzten erronka eta aukerei buruz izango duten elkarrizketa batean etzango da saioa, eta espainierazko istorioek munduan bidaiatzeko duten gaitasunari buruz ere hitz egingo dute.
Europa Creativa Media Desk Euskadiren laguntzarekin - (Irekia)
Parte-hartzaileak: Agustina Chiarino (Mutante Cine), Olmo Figueredo (La Claqueta PC). Moderatzailea: Elena Neira (La otra pantalla).

 

 
Principe, 9
15:30 - 16:55
WIP Latam

Industria akreditazioarekin

Piedra Noche
 
 
Principe, 9
18:30 - 20:20
WIP Latam

Industria akreditazioarekin

La roya
 

 
Principe, 9
09:00 - 10:42
WIP Europa

Industria akreditazioarekin

Inventura
 
 
Principe, 3
11:30 - 13:18
WIP Europa

Industria akreditazioarekin

Mbah Jhiwo
 

Agenda profesionala - Osteguna 24


  Beste jarduera batzuk
 
Online
16:00 - 18:00
Kontsulta Kontseilua

CAACI (Iberoamerikako Ikus-entzunezko eta Zinematografiako Agintarien Konferentzia) - (Itxia)

 
 
Online
18:00 - 19:00
Eztabaidak: Ted Hope

Pertsona gutxik ezagutzen dute gaur egungo paisaia zinematografikoa Ted Hopek bezain sakon. Oscar sarietarako 12 izendapen lortu ditu Hopek bere lan-ibilbidean, eta zinema-industriak azken hamarkadotan izandako eraldaketa nagusien lekuko eta protagonista izan da. Moderatzailea: John Hopewell (Variety)
Creative Europe MEDIA eta Industria Kulturalaren eta Kooperaziorako Zuzendaritza Nagusiaren (ICC) laguntzarekin - (Irekia)

 

 
Online
16:00 - 18:00
Pitching saioa

IBAIAk (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) eta Donostia Zinemaldiak antolatuta, foroa elkargunea da, dokumental-proiektuen finantzatzaile izan daitezkeenei eta ikus-entzunezkoen eta zinematografiaren sektoreko adituei ezagutzera emateko balio duena. (Industria akreditazioarekin)

 

 
Principe, 3
11:30 - 12:37
WIP Latam

Industria akreditazioarekin

Jesús López
 
 
Principe, 9
13:30 - 14:00
WIP Latam

Industria akreditazioarekin

Los restos fósiles
 

 
Principe, 9
09:00 - 10:31
WIP Europa

Industria akreditazioarekin

İki Şafak Arasında
 

Agenda profesionala - Ostirala 25


  Beste jarduera batzuk
 
Online
20:00 - 20:45
Industria Sariak

Europa-Latinoamerika IX. Koprodukzio Foroa
Europa-Latinoamerika IX. Koprodukzio Foroko Proiektu Onenaren Saria
DALE! Saria (Europa-Latinoamerika Garapena)
Koprodukzioaren Garapenaren Eurimages Saria
ArteKino International Prize

WIP Latam
WIP Latam Industria Saria
WIP Latam onenarrentzako EGEDA Platino Industria saria

WIP Europa
WIP Europa Industria Saria
WIP Europa Saria

Zinemaldia Startup Challenge Saria

 

 
Online
16:00 - 18:00
Pitching saioa

IBAIAk (Ikus-entzunezkoen Euskal Ekoizle Burujabeen Elkartea) eta Donostia Zinemaldiak antolatuta, foroa elkargunea da, dokumental-proiektuen finantzatzaile izan daitezkeenei eta ikus-entzunezkoen eta zinematografiaren sektoreko adituei ezagutzera emateko balio duena. (Industria akreditazioarekin)

 
 
Online
20:30 - 21:00
XVI. Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroa

Sarien iragarpena (Irekia)

 

 
Online
10:00 - 11:10
Zinemaldia & Technology

Donostia Zinemaldiak berrikuntza teknologikoari eta ikus-entzunezkoen sektoreari eskainitako gunea.
Zinemaldia Startup Challenge: Hautatutako proiektuen aurkezpena.
Tecnalia, Tabakalera eta Petronorrekin antolatua, Creative Europe MEDIA eta Vicomtechen lankidetzarekin eta Eusko Jaurlaritzako Ekonomiaren Garapen eta Azpiegitura Sailak sustatua. (Irekia)

 
 
Online
11:15 - 12:15
Eztabaidak: Marc Orts

Eskola magistrala, Ikus-entzunezko soinua: jatorritik Full Immersive-raino izenekoa, soinu-teknologiaren bilakaerari eta bere erreprodukzio-formatuaren arabera soinu-banda bat sortzeko prozesuari buruzkoa izango da. (Irekia)

 
 

Industria Saila ondorengoen babesarekin:
Media Partner:

Industria Saila ondorengoen babesarekin:
Media Partner:
Aurreko Edizioak "The Industry Club"
2019
2018
2017
2016
2015
2014
2013
2012
2011
2010
2009
2008
Newsflash

© Donostia Zinemaldia | Desarrollado por: Yo Miento Producciones

Webgune hau berezko eta kanpoko cookies-az baliatzen da, erabiltzaile gisa esperientzia hobea eskaintzeko. Informazio gehiago Onartzea