Sail ofizialak – FIAPF
Film onenaren Urrezko Maskorra
Laura Mora (Kolonbia - Luxemburgo - Frantzia - Mexiko - Norvegia)
|
|
|
|
Epaimahaiaren Sari Berezia
Marian Mathias (AEB - Alemania - Frantzia)
|
|
|
|
Zuzendari onenaren Zilarrezko Maskorra
Interpretazio nagusi onenaren Zilarrezko Maskorra
Ex aequo
Christophe Honoré (Frantzia)
|
|
|
|
Ex aequo
Pilar Palomero (Espainia)
|
|
|
|
Taldeko interpretazio onenaren Zilarrezko Maskorra
Diego Lerman (Argentina - Espainia - Italia - Mexiko - Frantzia)
|
|
|
|
Gidoi onenaren Epaimahaiaren Saria
Argazki onenaren Epaimahaiaren Saria
Manuel Abramovich (Argentina - Frantzia - Brasil - Mexiko)
|
|
|
|
Beste sari ofizial batzuk
Kutxabank-New Directors Saria
KUTXABANK-NEW DIRECTORS SARIA
Jeanne Aslan, Paul Saintillan (Frantzia)
|
|
|
|
AIPAMEN BEREZIA
Parth Saurabh (India)
|
|
|
|
Horizontes Saria
Valentina Maurel (Belgika - Frantzia - Costa Rica)
|
|
|
|
Zabaltegi-Tabakalera Saria
ZABALTEGI-TABAKALERA SARIA
Hlynur Pálmason (Danimarka - Islandia - Frantzia - Suedia)
|
|
|
|
Nest Saria
NEST SARIA
Film laburra
Sofía Salinas, Juan David Bohórquez (Kolonbia)
|
|
|
|
AIPAMEN BEREZIA
Film laburra
Benjamin Goubet (Suitza)
|
|
|
|
Donostia Hiria Publikoaren Saria
DONOSTIA HIRIA PUBLIKOAREN SARIA
Santiago Mitre (Argentina - AEB)
|
|
|
|
EUROPAKO FILM ONENAREN SARIA
Rodrigo Sorogoyen (Espainia - Frantzia)
|
|
|
|
Euskal Zinemaren Irizar Saria
EUSKAL ZINEMAREN IRIZAR SARIA
Mikel Gurrea (Espainia)
|
|
|
|
AIPAMEN BEREZIA
Maria Elorza (Espainia)
|
|
|
|
Gazteriaren TCM Saria
Industria Sariak
WIP LATAM Sariak
WIP LATAM INDUSTRIA SARIA
Martín Benchimol (Argentina - Frantzia)
|
|
|
|
WIP LATAM ONENARENTZAKO EGEDA PLATINO INDUSTRIA SARIA
Martín Benchimol (Argentina - Frantzia)
|
|
|
|
PROJETO PARADISO LEHEN SARIA
Guto Parente (Brasil - Portugal)
|
|
|
|
PROJETO PARADISO BIGARREN SARIA
Davi Pretto (Brasil - Frantzia - Argentina)
|
|
|
|
WIP EUROPA Sariak
WIP EUROPA INDUSTRIA SARIA
Selman Nacar (Turkia - Frantzia - Errumania)
|
|
|
|
WIP EUROPA SARIA
Selman Nacar (Turkia - Frantzia - Errumania)
|
|
|
|
Europa-Latinoamerika XI. Koprodukzio Foroko Sariak
EUROPA-LATINOAMERIKA XI. KOPRODUKZIO FOROKO PROIEKTU ONENARI SARIA
Seis meses en el edificio rosa con azul / Six Months in the Pink and Blue Building
Bruno Santamaría Razo (Mexiko)
|
|
|
|
DALE! SARIA (EUROPA-LATINOAMERIKA GARAPENA)
Seis meses en el edificio rosa con azul / Six Months in the Pink and Blue Building
Bruno Santamaría Razo (Mexiko)
|
|
|
|
ARTEKINO INTERNATIONAL PRIZE
Madre pájaro
Sofía Quirós Ubeda (Costa Rica - Argentina)
|
|
|
|
FILM CENTER SERBIA SARIA
La muñeca de fuego / The Fire Doll
Niles Atallah (Txile - Frantzia)
|
|
|
|
Ikusmira Berriak Saria
IRUSOIN POSTPRODUKZIO SARIA
Bandeira
João Paulo Miranda Maria (Brasil - Frantzia)
|
|
|
|
Zinemaldia Statup Challenge Saria
ESPAINIAKO PROIEKTU ONENA
Motmo.Pro
(Espainia)
|
|
|
|
EUROPAKO PROIEKTU ONENA
Mine S
(Italia)
|
|
|
|
PERTSONA EDO TALDE EKINTZAILE BATEK AURKEZTUTAKO PROIEKTU ONENARI
kino_GreenToken
(Espainia)
|
|
|
|
XVIII Lau Haizetara dokumentalen Koprodukzio Foroaren Sariak
IBAIA – BILIBIN CIRCULAR SARIA
CARAPIRÚ: EL SUPERVIVIENTE
Aner Etxebarria, Pablo Vidal
Ekoizlea: Federation Spain (Espainia - Frantzia)
|
|
|
|
TREELINE BANAKETA ETA JAIALDIETAKO AHOLKULARITZAREN SARIA
EL SILENCIO DE LAS HORMIGAS
Francisco Montoro
Ekoizlea: Apnea Films (Espainia)
|
|
|
|
IBAIA - ELKARGI SARIA
EL SILENCIO DE LAS HORMIGAS
Francisco Montoro
Ekoizlea: Apnea Films (Espainia)
|
|
|
|
Beste sari batzuk
TVE-Beste Begirada Saria
PREMIO RTVE - OTRA MIRADA
Isabel Coixet (Espainia)
|
|
|
|
AIPAMEN BEREZIA
Marie Kreutzer (Austria - Frantzia - Alemania - Luxemburgo)
|
|
|
|
Espainiako Lankidetza Saria
Natalia Beristain (Mexiko)
|
|
|
|
Agenda 2030 Euskadi Basque Country Saria
Jean-Pierre Dardenne, Luc Dardenne (Belgika - Frantzia)
|
|
|
|
Dunia Ayaso Saria
DUNIA AYASO SARIA
Rocío Mesa (Espainia - AEB)
|
|
|
|
AIPAMEN BEREZIA
Isabel Coixet (Espainia)
|
|
|
|
Ohorezko Sariak
Donostia Sariak
Zinemira Saria
Sari paraleloak
FIPRESCI Saria
Feroz Zinemaldia 2022 Saria
Laura Mora (Kolonbia - Luxemburgo - Frantzia - Mexiko - Norvegia)
|
|
|
|
Euskal Gidoigileen Elkartea Saria
Mikel Gurrea, Francisco Kosterlitz
Mikel Gurrea (Espainia)
|
|
|
|
Sebastiane Saria
Luis De Filippis (Kanada - Suitza)
|
|
|
|
Lurra - Greenpeace Saria
Carla Simón (Espainia - Italia)
|
|
|
|
SIGNIS Saria
SIGNIS Saria
Laura Mora (Kolonbia - Luxemburgo - Frantzia - Mexiko - Norvegia)
|
|
|
|
AIPAMEN BEREZIA
Marian Mathias (AEB - Alemania - Frantzia)
|
|
|
|
Epaimahai Ofiziala
-
Matías Mosteirín, ekoizlea, Argentina (EPAIMAHAIBURUA)
-
Antoinette Boulat, casting-zuzendari eta zinemagilea, Frantzia
-
Tea Lindeburg, errealizadore eta gidoilaria, Danimarka
-
Rosa Montero, idazle eta kazetaria, Espainia
-
Lemohang Jeremiah Mosese, zinemagile eta artista bisuala, Lesoto
-
Hlynur Pálmason, zuzendari eta gidoilaria, Islandia
Epaimahai ofizialak ondoko sari hauek eman behar ditu nahitaez:
-
Film onenaren Urrezko Maskorra (ekoizlearentzat).
-
Zuzendari onenaren Zilarrezko Maskorra.
-
Interpretazio nagusi onenaren Zilarrezko maskorra.
-
Taldeko interpretazio onenaren Zilarrezko maskorra.
-
Argazki onenaren epaimahaiaren saria.
-
Gidoi onenaren epaimahaiaren saria.
Epaimahai ofizialak sari berezi bat emateko aukera du, eta nahi bezala esleitu ahalko dio, edozer ezaugarri direla eta, jasotzeko merituak dituela uste duen filmari. Dena den, arrazoi horiek azaldu beharko ditu.
Urrezko Maskorra ezingo da ex aequo eman.
Sari ofizialak Zinemaldiko amaierako galan jakinarazi eta banatuko dira.